Van Eaton galeries to host ‘Disneyland: The First 65 Years’ veiling

270 aandelen

Disneyland viert onlangs zijn 65e verjaardag, en nu hebben Disneyland fans een unieke kans om zichzelf een verjaardagscadeau te geven. Op Aug. 15 en 16, van Eaton Galleries in Sherman Oaks, Calif. presenteert “Disneyland: The First 65 Years,” een veiling van artefacten van de gelukkigste plek op aarde.

disneyland auction, 65th anniversary, space mountain
Photos by Samantha Davis-Friedman.

van Eaton Galleries bevindt zich al meer dan 20 jaar in het hart van de animatie-en entertainmentindustrie en vertegenwoordigt de meest uitgebreide selectie van werken vanaf de eerste dagen van animatie tot vandaag. De Disney-themed veilingen, echter, begon pas ongeveer vijf en een half jaar geleden.

“De Eerste Disney veiling deed het zo goed dat mensen begonnen te bellen en zeiden dat ze ook dingen hadden, dus we begonnen vanaf daar te bouwen”, zegt veilingmanager Cory Brooks. “Het was een soort sneeuwbaleffect dat blijft groeien en groeien. We hebben niets gevonden dat de liefde voor Disneyland-stukken heeft vastgelegd.”

de tweedaagse veiling zal meer dan 1.100 unieke items bevatten die de 65-jarige geschiedenis van het park weergeven. Sommige, zoals een verzameling van 27 Disneyland Bouwfoto ‘ s van Disney legende Milt Albright, gaan nog verder terug. Ook beschikbaar is Albright ‘ s Originele 1955 cast member ID badge, die nummer 10 was.”Walt was Nummer één,” zei galeriehouder Mike van Eaton. “Maar, dit is de vroegste badge die we ooit hebben gezien.”

disneyland auction, Disneyland 65th anniversary, cast member id, milt albright

een ander zeer vroeg Disneyland artefact is een zeldzaam gouden VIP-persticket vanaf de openingsdag van het park. Volgens Van Eaton werd Disneyland ‘ s preview gefilmd voor een televisiespecial, dus gaf Walt Disney getimede tickets uit om er zeker van te zijn dat er op de juiste plaatsen op de juiste tijdstippen voor de uitzending zou zijn. De gold tickets, legt Van Eaton uit, werden alleen uitgegeven aan VIP-gasten (in dit geval, Los Angeles Herald-Express editor Tom Caton).

disneyland auction, Disneyland 65th anniversary, Disneyland opening day

elk stuk in de Disney veilingcatalogus is een schat, maar er zijn een paar verborgen edelstenen. Samen met cast lid kostuums, vintage Park souvenirs, attractie posters, en park-gebruikte bewegwijzering, zijn originele attractie rekwisieten zoals een werkelijke 1967 gekrompen “Atommobile” uit Adventure Thru Inner Space in Tomorrowland en de Phineas Pock Haunted Mansion tombstone. Deze steen was een van de slechts acht die stond aan de achterkant van het herenhuis in een kerkhof genaamd de familie percelen (het werd verwijderd in de jaren 1970 om een wachtrij uitbreiding tegemoet).

Fun Fact: de persoon die Phineas Pock ‘ s grafsteen uit de attractie verwijderde gaf het aan een buurman die het sindsdien gebruikt als Halloween decoratie.

disneyland auction, Disneyland 65th anniversary, haunted mansion
The tombstone reads, “Here lies Phineas Pock, laid to rest beneath this rock.”

” It ’s a pretty incredible piece,” zei Van Eaton. “Elke grafsteen was een eerbetoon aan een Imagineer behalve deze, dus we denken dat Phineas Pock de originele spook gastheer van de Haunted Mansion zou zijn. Het is een van mijn favorieten want het is echt zeldzaam en echt ongewoon.”

zonder twijfel, de Disney veiling “E-Ticket” item is een originele opening-year (1977) rijden Voertuig van Space Mountain die naar verwachting tussen de $50.000 en $60.000 te verkopen. Van Eaton zei dat de stoelen zijn opgevuld, de achterlichten van de raket zijn aangestoken en de interieurspeakers zijn vervangen. Plus, hij merkt op, het heeft een MP3-speler, zodat de gelukkige winnende bieder kan spelen de soundtrack van de rit terwijl ze zitten in het.

ook beschikbaar voor het bieden zijn one-of-a – kind artefacten zoals een laadbord voor de kortstondige Rocket Rods attraction en een pitch boek gepresenteerd aan McDonald ‘ s voor een voorgestelde corporate sponsoring voor “broer Rabbit’ s Splash Mountain” – de pitch zelfs voorgesteld McDonald ‘ s sponsor de Country Bear Jamboree attraction en restaurant in Critter Country.

disneyland auction, Disneyland 65th anniversary, splash mountain

terwijl Disneyland milestone verjaardag viert, bevat “Disneyland: The First 65 Years” ook items van Walt Disney World, Tokyo Disneyland en Euro Disney (nu Disneyland Parijs).

tenslotte merkt Brooks op: “je kunt het verhaal van Disneyland niet echt vertellen zonder ook de andere parken erbij te betrekken; ze maken deel uit van de geschiedenis.”

de details

veilingcatalogi zijn nu beschikbaar voor pre-order hier.

de veiling wordt live gestreamd met een live veilingmeester op zaterdag en zondag, augustus. 15 en 16, vanaf 10 uur PT. Deelnemers kunnen bieden via online bieden, absentee bieden, of per telefoon.

Online bieden zal hier en hier beschikbaar zijn.

Hier is een videotour van enkele items door onze gastheer Jeff Depaoli:

disneyland auction, Disneyland 65th anniversary, rocket rods
270 Shares

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.