Sixers vs.Bulls, 19: 00 CSNESPN

linia
Bulls by 4 over Sixers

rekordy
Sixers: 22-15 (pierwsze miejsce w dywizji Atlantyckiej; czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej).
Bulls: 30-8 (pierwszy w dywizji centralnej; pierwszy w Konferencji Wschodniej).

poprzednie mecze
W piątek wieczorem Sixers przegrali cztery mecze u siebie, wygrywając 105-83 z Golden State Warriors. Po przegranej pięciu z rzędu w przerwie All-Star, Sixers wygrali dwa z trzech ostatnich meczów z samotną stratą a heartbreaker przeciwko prowadzącemu Konferencji Zachodniej Oklahoma City Thunder.

ostatni raz Sixerowie po raz pierwszy od stycznia 23, rozpiętość obejmująca 19 meczów.

byki wygrały pięć z rzędu i siedem z ostatnich ośmiu meczów. Podczas ZWYCIĘSKIEJ Passy, byki osiągnęły średnio 101,4 punktu na mecz i awansowały do zwycięstwa 112-91 nad Cavaliers. Znane głównie ze swojej wiodącej obrony w lidze, byki zdobyły 14 razy 100 punktów w tym sezonie i są drugie na Wschodzie z 97,7 punktów na mecz.

jednak gdy Sixers i Bulls spotkali się w lutym 1 na środku, to gospodarze wypełnili koszyk. Za 19 punktami od Andre Iguodali i Thada Younga, Sixers przewrócili się do 16-punktowego zwycięstwa nad bykami i utrzymali ich do zaledwie 11 punktów w trzeciej kwarcie.

należy jednak zauważyć, że Gwiazdy All-Star Luol Deng i starter Rip Hamilton odpadli z powodu kontuzji, podczas gdy panujący MVP Derrick Rose siedział w czwartej kwarcie, aby opiekować się chorobą.

Whos hot
Elton Brand wystawił dwa strit double-Double, zdobywając 14 punktów i 14 zbiórek przeciwko Golden State. Ponadto, od All-Star Game, Iguodala ma 17 na 34 z pola i prowadzi drużynę z 18 asystami. Young rzucił go, zdobywając 17,3 punktu na mecz od przerwy i strzelając 23 na 45 z boiska z 24 zbiórkami.

byki idą 10 głęboko, ale zaczyna się i kończy różą. W ostatnich trzech meczach obrońca punktowy notował średnio 26,6 punktu przy 22 asystach. On wystawił te liczby, średnio 21 strzałów na mecz w tym przedziale.

fabuła
choć byki miały najlepszy rekord na Wschodzie w ciągu ostatnich dwóch sezonów, nie zdominowały Sixers. Drużyny podzieliły ostatnie cztery spotkania, a szóstki zajęły ostatnie dwa. Jednak ostatnim razem, gdy drużyny grały, Sixers wygrali dużą część, ponieważ Deng i Hamilton nie grali, a Rose była chora.

byki nie będą miały takich zmartwień w niedzielę wieczorem.