BALLISLIFE.COM

május 10 1987, All-Star Eric “álmos” Floyd szerzett 51 pontot (egy nevetséges 18-of-26 lövés), és domború ki 10 gólpasszt egy emlékezetes 129-121 nyerni a Lakers a játék 4 a nyugati konferencia elődöntőben.

három közepes játék után, összesen 44 ponttal a Lakers három vereségében, álmos felébredt és 51 pontot robbantott fel, amely magában foglalta a rájátszás rekordját 29 pont egy negyedben és egy másik rájátszási rekordot 39 pont egy félidő alatt. A 29 pontos negyedben rájátszási rekord 12 (egymást követő) mezőnygólt is felhalmozott.

“a leghihetetlenebb érzés, amit valaha egy sporteseményen éreztem-írta a San Francisco Chronicle rovatvezetője -, figyelte, ahogy Eric ‘Sleepy’ Floyd 29 pontot szerez egy negyedben a Lakers ellen az NBA rájátszásában a 80-as évek végén. a Média tagja voltam, próbálok higgadt maradni a sajtóasztalnál.

” de a haj a nyakamon állt. Hitetlenkedve fogtam a fejem. Hihetetlen. Elektromos.”Floyd 18 ponttal és 11 assziszttal követte ezt a remekművet, de ez nem volt elég ahhoz, hogy a Warriors újabb győzelmet arasson.

ne aludj álmosan

a Floydot a következő szezon elején cserélték a Rockets-re, és a következő szezon között átlagolták 14-19 pont egy játék öt szezonban. Még két szezont játszott (Spurs & Nets), majd 1995-ben visszavonult, mint a 80-as évek egyik leginkább alulértékelt gólszerzője.