Kevin Harvick megszerezte a NASCAR versenyt Michiganben

Harvick karrierje negyedik győzelme volt Michiganben, ahol ugyanazzal az autóval érkezett, amely megnyerte a Brickyard 400-at az Indianapolis Motor Speedway-n, és a szombati verseny mindhárom szakaszát söpörte.

“azt hiszem, a bizalom magas, amikor jön Michigan, egyébként, ez egy jó pálya számunkra,” mondta Harvick, aki vezette a verseny magas 92 kör. “Csak egy nagyon-nagyon gyors versenyautó ma. “négy körrel a 200 körös verseny előtt Austin Dillon előkészítette a terepet a hosszabbításhoz, amikor a nap kilencedik óvatosságát hozta ki, miután oldalra került a 4-es kanyarból, kapcsolatba lépett Christopher Bell-lel és ütközött Ryan Newman autójával.

a NASCAR bemutatta a “choose rule” – t az újraindítási eljárásban az összes nemzeti sorozat versenyén, kivéve azokat, amelyeket közúti pályákon és szupergyors pályákon tartanak. Amint a járművezetők megközelítik a kijelölt helyet, el kell kötelezniük magukat a belső vagy a külső sáv mellett az újraindításhoz.

amikor a vezető csomag benyújtotta az utolsó újraindítást, Chase Elliott, aki úgy döntött, hogy az első sorban indul Harvick mellett, úgy döntött, hogy a high line és a No.3 helyet választja Harvick mögött.

Keselowski, a múlt vasárnapi New Hampshire Motor Speedway-I verseny győztese kihasználta a szabad utat az első sorba, és azonnal nyomást gyakorolt Harvickra az újraindítás után. De Keselowski, aki a szezon második egymást követő győzelmét és a negyedik összesített győzelmét kereste, nem tudta elhaladni Harvick mellett a zöld-fehér kockás befejezésben.

“én kicsit megmutatta a kezem elején, amikor átmentem a 9,” Harvick mondta. “Sok újraindítás volt, de egy jó tolóra van szükség, és a 9-es ugyanolyan jó volt. Csak meg kellett akadályoznom, hogy elmenjen mellettünk.”a verseny előtt a NASCAR 20 pontot dobott Newmannek és Chris Bueschernek, és elkobozták a spoilereiket a szombati verseny előtt.

a NASCAR szerint a kettő megsértett egy szabályt, amely kimondja, hogy a megadott kivételével a spoilereket pontosan a gyártótól kapott módon kell használni. Minden autót a verseny elején hátulra küldtek.

egyéb büntetések közé tartozik a 20 tulajdonosi pont elvesztése és a 25 000 dolláros bírság.

Newman és Buescher egyaránt győzelem nélkül szerepelt ebben az évben, és még a büntetők előtt is a legjobb 20 között voltak.

. . .

Austin Cindric villám késleltetéssel várt, majd megnyerte a Road America-t Elkhart Lake-ben, Wis-ben., az utolsó öt Xfinity sorozat versenyén elért negyedik győzelméért.

Cindric Korán vezetett, az időjárási késés után leesett a tempóról, majd a verseny körülbelül kétharmadán az eleje felé indult vissza. Az utolsó hat körben két óvatossági zászlóval maradt az élen, és 1.318 másodperccel verte A. J. Allmendingert.

Cindric a 11.különböző Xfinity sorozat győztes Road America annyi év alatt.