NMSU, az UTEP az I – 10-es csata megnyitásával kezdődik

El PASO, Texas (Ktsm)-az új-mexikói állam és az UTEP női kosárlabda csapatai megkezdik a 2020-21-es szezont, amely szerda délután az I-10-es csatával kezdődik.

az NMSU kiábrándító szezont zár, 12-18-ra (8-8) végez, és mindkét meccsét elveszíti az UTEP ellen. A bányászok az elmúlt szezonban 16-14-re (8-10) végeztek.

mindkét program konferencia-versenyét márciusban megszakították a COVID-19 járvány miatt, amely továbbra is kihívásokat jelent az egész szezonban.

“csapatunk csak éhes, hogy ellenféllel játsszon” – mondta Kevin Baker, az UTEP vezetőedzője. “A legtöbb évben az UTEP és az új-mexikói állam riválisok, de ebben az évben együtt harcolunk a COVID-szel, és keményen dolgoztunk, hogy felállítsuk ezt a játékot. 1000 kihívás volt az út mentén, de játszani fogunk. Bizonyos szempontból mindketten nyerünk.”

Baker negyedik idényét tölti be az UTEP vezetőedzőjeként, és vitathatatlanul a legjobb pontvédőként tér vissza a Conference USA-ban a másodéves Katia Gallegosban. Gallegos a Nancy Lieberman-díj 20 jelöltjének egyikeként szerepelt, amelyet az NCAA I. osztályú egyetemi kosárlabda legjobb pontőrének adnak. Az El Paso natív vezette a C-USA-t gólpasszokban (154), mint igazi Gólya, átlagosan 5,1 meccsenként. Gallegos volt a bányászok harmadik legjobb gólszerzője, meccsenként 9,6 ponttal.Brooke Atkinson harmadik évét tölti az NMSU vezetőedzőjeként, és visszatér egy tehetséges Gárdához Aaliyah Prince-ben, akit az előszezon All-WAC első csapatába neveztek. Prince az elmúlt szezonban átlagosan 11,7 pontot ért el meccsenként, és három játékot rögzített 20 + ponttal.

az állami korlátozások miatt, amelyek megakadályozzák az NMSU-t abban, hogy Las Cruces-ban játsszon vagy akár gyakoroljon, az Aggies kénytelen volt Arizonába költözni, felkészülve a szezon kezdetére. Atkinson csapata a múlt hét eleje óta gyakorol Tucsonban.

a bányászok és az Aggies rendszeres ellenségek, akik 23 alkalommal találkoztak, és az UTEP tartja az előnyt a Minden idők sorozatában 15-8 rekorddal. Az UTEP az elmúlt tíz mérkőzésből hetet is megnyert.

tipp-off a tervek szerint 12 órakor a Don Haskins Center szerdán. Rajongók nem vehetnek részt a játékban, de a C-USA TV-n fog megjelenni, előfizetés alapú platform.