Sixers vs. Bulls, 7 pm CSNESPN

Line
Bulls 4 felett Sixers

Records
Sixers: 22-15 (először az Atlanti divízióban; negyedik hely a keleti konferencián).
bikák: 30-8 (először a központi osztályban; először a keleti konferencián).

előző játékok
a Sixers egy négymeccses hazai vesztes sorozatot csapott le 105-83-as győzelemmel a Golden State Warriors felett péntek este. Miután egymás után ötöt veszített az All-Star breakbe, a Sixers az utolsó három meccséből kettőt nyert, a magányos veszteséggel a szívszorító ellen a nyugati konferenciát vezető Oklahoma City Thunder ellen.

Legutóbb a Sixers január óta először törte meg az évszázad jelét. 23, egy span, amely 19 játékok.

A Bulls sorozatban ötöt nyert, a legutóbbi nyolc meccséből pedig hetet. A győzelmi sorozat során a Bulls átlagosan 101,4 pontot ért el meccsenként, és 112-91-es győzelmet aratott a Cavaliers felett. Leginkább a bajnoki vezető védekezéséről ismert, a Bulls 100 pontot 14 alkalommal tett meg ebben a szezonban, és a második helyen áll Keleten, 97,7 ponttal meccsenként.

azonban, amikor a Sixers és a Bulls találkozott február. 1 A központban a hazai csapat töltötte fel a kosarat. Andre Iguodala és Thad Young 19 pontja mögött a Sixers 16 pontos győzelmet aratott a Bulls felett, és csak 11 pontot tartott a harmadik negyedben.meg kell azonban jegyezni, hogy az All-Star Luol Deng és a starter Rip Hamilton sérülésekkel küzdöttek, míg a regnáló MVP Derrick Rose a negyedik negyedben ült, hogy ápolja a betegséget.

kinek forró
Elton Brand két egyenes dupla-duplát tett közzé, 14 pontot és 14 lepattanót szerzett a Golden State ellen. Ezenkívül az All-Star Game óta Iguodala 17 a mezőnyből 34-re, 18 gólpasszal vezeti a csapatot. Young ráöntötte, meccsenként 17,3 pontot szerzett a szünet óta, 23-at lőtt 45-re a pályáról 24 lepattanóval.

a bikák 10 mélyre mennek, de Rose-val kezdődik és végződik. Az elmúlt három játékban a pontőr átlagosan 26,6 pontot ért el 22 gólpasszal. Ezeket a számokat átlagolva tette fel 21 lövések játékonként ezen a szakaszon.

történet
bár a Bulls volt a legjobb rekordot a keleti az elmúlt két szezonban, ők nem uralta a Sixers. A csapatok felosztották az utolsó négy találkozót, a Sixers pedig az utolsó kettőt. Legutóbb azonban a Sixers nagy győzelmet aratott, részben azért, mert Deng és Hamilton nem játszott, Rose pedig beteg volt.

a bikáknak nem lesz ilyen gondjuk vasárnap este.