Dallas Stars vs. Vegas Golden Knights Free Live STREAM (9/8/20): uita-te la NHL Stanley Cup Playoffs Conferința de Vest finală, joc 2 on-line | Timp, Statele Unite ale Americii TV, Canal

TV: NBCSN

căutător de canale: Verizon Fios, AT&T u-vers, Comcast Xfinity, Spectrum/Charter, Optimum/Altice, Cox, DIRECTV, Dish, Hulu, fuboTV, Sling.

flux Live: fuboTV (încercare gratuită).

***

linia de fund

Dallas Stars ia pe Vegas Cavalerii de aur în finala Conferinței de Vest, cu un avans de 1-0 în serie. Echipele se întâlnesc marți pentru a patra oară în acest sezon. Stars a câștigat meciul precedent cu 1-0.Cavalerii de aur sunt 23-14-3 împotriva adversarilor conferinței. Vegas ocupă locul patru în Conferința de Vest, cu o medie de 3,2 goluri pe meci, condus de Max Pacioretty cu 32.

stelele sunt 22-12-6 în jocurile de conferință. Dallas a predat 44 de goluri de putere, oprind 79,7% din oportunitățile adversarului.

performeri de top

Mark Stone conduce Cavalerii de aur cu 42 de pase decisive și are 63 de puncte în acest sezon. Pacioretty are cinci goluri și două pase decisive în ultimele 10 jocuri pentru Vegas.Tyler Seguin conduce stelele cu 50 de puncte, marcând 17 goluri și adăugând 33 de pase decisive. Denis Gurianov are șase goluri și șapte pase decisive în ultimele 10 meciuri pentru Dallas.

în timpul playoff-urilor

Cavalerii de aur: în medie 3,1 goluri, 5,1 pase decisive, 3,6 penalty-uri și 8,2 minute de penalizare în timp ce renunță la 2,2 goluri pe meci cu un .909 salvați procent.

stele: o medie de 3,2 goluri, 5,5 pase decisive, 4,5 penalty – uri și 10,8 minute de penalizare în timp ce renunță la 3,3 goluri pe meci cu un .899 salvați procent.