fratele Caddie al lui Dustin Johnson Austin a câștigat Incredibil mai mulți bani decât Tiger Woods în 2020

mulți își vor aminti 2020 ca un an dur din cauza pandemiei și închiderii lumii, inclusiv a sportului, precum și a demonstrațiilor de nedreptate socială și a unui număr istoric de uragane. Austin Johnson va avea amintiri fonder ale anului, deoarece a purtat geanta fratelui său Dustin Johnson la victorie de patru ori, inclusiv a doua sa carieră majoră și prima jachetă verde la Masters. Ambii frați Johnson au câștigat milioane în 2020. Iată o privire la suma extraordinară pe care Austin Johnson a făcut-o și, incredibil, este mai mult decât Tiger Woods.

Dustin și Austin Johnson au un alt sezon puternic

Dustin Johnson fără pantofi leagă Tiger, JT full beg și Poulter trece gaz

RELATED: cine este favoritul pentru a câștiga Masters 2020?

de când Austin Johnson s-a alăturat fratelui său Dustin în turneul PGA ca caddie în 2013, s-a descurcat destul de bine pentru el însuși. În calitate de caddie, care primește de obicei un comision de 10% pentru câștigurile turneului jucătorului de golf, Austin Johnson a câștigat cel puțin 500.000 de dolari pe an pentru șase sezoane consecutive. Dustin a câștigat 5 milioane de dolari pe an în aceeași perioadă. în 2017, potrivit Forbes, Austin Johnson a câștigat aproximativ 1,6 milioane de dolari, în timp ce fratele său a câștigat de șase ori. În timpul sezonului 2019-20, Johnson a câștigat de trei ori, primele două la Campionatul călătorilor și Trustul Nordic. Dustin a câștigat 1,33 milioane de dolari la Travelers și alte 1,71 milioane de dolari la Northern Trust.

aceste victorii, Plus alte câștigurile sale, Johnson au totalizat 5,83 milioane $pentru anul. Austin a primit 583.000 de dolari.

Dustin și Austin Johnson câștiga campionatul tur și bonus imens

Austin Johnson pe fratele său și șeful Dustin Johnson

RELATED: Dustin Johnson doar legat cea mai mare plata din PGA Tour history

Austin Johnson, La fel ca majoritatea caddies, s-ar fi mulțumit să câștige o jumătate de milion de dolari pentru anul respectiv. În septembrie, la Campionatul turului de sfârșit de sezon, Johnson a primit un bonus semnificativ atunci când fratele său a câștigat titlul, câștigând plata de 15 milioane de dolari, sau 25 la sută din banii FEDEX bonus pool.

tânărul Johnson a câștigat 1,5 milioane de dolari doar pentru acel eveniment. Această sumă a fost mai mare decât cota câștigătorului în 24 din cele 37 de evenimente PGA Tour jucate în sezonul trecut, inclusiv victoria lui Dustin la Travelers. Incredibil, această sumă s-ar clasifica în top 500 pentru lista de bani din toate timpurile a carierei PGA Tour.

Brothers Johnson Închide 2020 cu Masters win și big payday

Caddying pentru fratele tău în timp ce câștigă Masters trebuie să fie un sentiment incredibil.
Austin Johnson îmbibat totul în după putt finală a lui Dustin în Augusta. pic.twitter.com/aECNedCL1w

— CBS Sports (@CBSSports) 15 Noiembrie 2020

înrudit: Dustin Johnson tocmai a făcut istoria Masters cu victoria sa dominantă la Augusta

Dustin și Austin Johnson au început sezonul PGA Tour 2020-21 în septembrie la US Open la Winged Foot Golf Club. Johnson a terminat pe locul șase și a câștigat 424.000 de dolari.

după testarea pozitivă pentru COVID-19 în octombrie, Johnson a revenit la acțiune la Vivint Houston Open la începutul lunii noiembrie, unde a terminat pe locul doi. A adus acasă un cec de 623.000 de dolari. În două evenimente, Austin Johnson câștigase deja 100.000 de dolari. în această săptămână, Johnson și Johnson au dovedit din nou că sunt cel mai bun tandem în golf, deoarece frații au navigat cu ușurință pe Augusta National Golf Club, fugind de pe teren și câștigând în mod record la 20 de ani. Pentru victoria sa, Dustin Johnson a câștigat o jachetă verde și mai mult de 2,07 milioane de dolari.în timp ce Austin Johnson nu va avea o jachetă verde, el își păstrează Salopeta albă, a câștigat mai mult de 200.000 de dolari și, cel mai impresionant, și-a mărit câștigurile anuale la peste 2,3 milioane de dolari pentru anul respectiv. Asta îl plasează pe locul 28 pe lista de bani din 2020 înaintea Tiger Woods, Jason Day și Gary Woodland. Woods a câștigat 2,08 milioane de dolari. pentru frații Johnson, 2020 va fi într-adevăr un an de neuitat.